Сторінки

КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2018-го






          
Книги, як і люди, мають свої Дні народження. Пропонуємо до Вашої уваги підбірку найкращих та найвідоміших книг-ювілярів 2018-го року. 

§  У число книг-ювілярів 2018 року входить збірка новел «Декамерон» письменника епохи італійського ренесансу Джованні Боккаччо. З дня його виходу в світ пройшло 665 років. Більшість повістей цієї книги розповідають про любов у різних її проявах – від темної тваринної пристрасті до величного і світлого почуття.


§  Сатиричному романі «Гаргантюа і Пантагрюель», написаному на рубежі Пізнього Середньовіччя і Нового часу Франсуа Рабле виповнюється 485 років. Складається з п’яти книг твір у гротескній формі оповідає про людські пороки: черевоугодництві, корисливості, брехні, жадібності, перелюбстві. Автор не залишає своєю увагою ні держава, ні церковнослужителів.
§  П’єсою Вільяма Шекспіра «Приборкання норовливої» виповниться в 2018 році 425 років. Дата її написання встановлено дослідниками приблизно, а рік, в якому шедевр легендарного драматурга вперше побачила публіка, історикам невідомий.

§  Перша частина драми «Фауст», що належить перу В. В. Гете, була написана 210 років тому. Головна праця великого драматурга вважається вершиною німецької поезії і являє собою один з варіантів художнього опису популярною в часи автора легенди про доктора Фауста.

§  Поемі «Паломництво Чайльд Гарольда» Джорджа Байрона виповниться 200 років. Поетичний твір напитано розчаруванням, яке переповнює молоду людину від насиченою і гучне життя, що представляє собою гонитву за задоволеннями.
§  Історичний роман про епоху Людовика XI «Квентін Дорвард» відзначить свій 195 день виходу в світ. Його автор Вальтер Скотт в якості основного джерела для свого твору використав щоденникові записи молодого дворянина Філіпа де Коммина.
§  Поема «Полтава» відзначає в 2018 році свій 190 день народження. Твір оповідає про однойменної битві. У своїй роботі над поемою А. С. Пушкін звертався до історичних джерел і наповнював її поетикою молдавського усної народної творчості.
§  Свій 185 день народження відзначить роман «Євгенія Гранде» О. де Бальзака. Сцени із життя людей в провінції, тяга до матеріального початку, соперничающему з початком духовним – оповідаючи про сучасному йому суспільстві, автор наполягає на його низинних страстей.
§  180 років виповнюється літературної версії казки «Стійкий олов’яний солдатик», що належить перу Р. Х. Андерсена. Трагічна історія кохання маленької одноногого солдата до порцелянової лялечці-балерині стала придбала популярність у всіх європейських країнах.

Немає коментарів:

Дописати коментар