Сторінки

КНИЖКОВІ НОВИНИ
Кіровоградщина. Історія рідного краю: навч. посіб.: [для загальносвіт. навч. закл. Кіровогр. обл.]; / за ред.: І.А.Козир. – Кіровоград: Імекс-ЛТД. – 304 с.
Коляда І.А. Отаман Сірко. – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.
Іван Сірко (1605-1680) – один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорізька Січ обирала його кошовим отаманом. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.

Флобер Г. Пані Боварі / Гюстав Флобер.– Харків : ТОВ "Будинок друку", 2012.– 398 с. –Сорока Ю. Іван Богун: історичний роман у двох частинах. – Харків:Фоліо, 2010 рік. Том 1, Том 2, 539 с.
Книжка містить адаптовані для юних читачів легенди та перекази про видатних князів Русі-України. Завдяки цікавому викладу, оригінальним ілюстраціям княжа доба вітчизняної історії постає в усій своїй красі та величі.Швець, С.А. Переяславська Рада / Сергій Швець . – Х.: ПЕТ, 2012 . – 128 с.
В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків події, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М.Грушевський слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у XVII столітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для нашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з багатьох джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653-1655 років.
Зав’язкін, О. В. Загадки і таємниці нашої планети / Олег Зав'язкін; пер. з рос. О. Зав'язкін; іл. Д. Турбаніст. —Донецьк: БАО, 2012. - 128 с.: іл.

     Що може бути захопливішим за нові відкриття? Планета Земля чекає на своїх дослідників і розкриває перед ними свої таємниці.
    Це яскраве видання допоможе читачам познайомитися з дивовижними тваринами і рослинами, здійснити захопливу подорож по країнах і континентах, розкрити загадки давньої і нової історії. Книжка стане найкращим подарунком до будь-якого свята.
      Адресовано широкому читацькому загалу.
До збірки ввійшли твори Василя Стуса, що є золотим спадком вітчизняної літератури.
  
 Книга «Заворожи мені, волхве...», присвячена 200-літньому ювілею Тараса Шевченка та 225-літтю Михайла Щепкіна, - є результатом багатолітньої праці відомого шевченкознавця. Цій роботі притаманне таке ж глибоко наукове, синкретичне бачення, як і попереднім монографіям З. П. Тарахан-Берези - «Шевченко – поет і художник: Синтез поетичної і малярської творчості Т. Шевченка» (Київ: «Наукова думка»,1985 р.),  «Святиня: Науково-історичний літопис Тарасової гори» (Київ: «Родовід», 1998 р.).
Історичний роман Романа Іваничука 'Мальви' зображує події мало або й зовсім ще не висвітлені в українській літературі, а саме - події, що відбувалися напередодні повстання Богдана Хмельницького при султанському й ханському дворах. Колізії роману розвиваються навколо долі дітей полковничихи Марії Самійлихи, котрі, як і мати, в ріхні часи потрапляють у турецьку й татарську неволю. Повстання Хмельницького розбудило до життя затурканих, засмоктаних басурманством юнаків і дівчину, яких автор символічно називає мальвами.
Сюжет твору гострий, напружений, проте він не стає самоціллю. Автор намагається на історичному матеріалі відтворити епоху.


  

Дмитро Гнатюк. Зоряний шлях [Изоматериал] = Dmytro Hnatiuk. The Starry Road : альбом / вступстВ. Д. Туркевич ; упорядкув. Г. М. Гнатюк. - К. : Мистецтво, 2012. - 352 с. : іл., фотогр. - ISBN 978-966-577-189-0 (в пер.) : 247.48 р.


Луняк, Є.  Анна Руська - королева Франції[Текст]/ Євген Луняк.- К.: Книга, 2012.- 208с., іл.
У цій книзі розкривається життєвий шлях і діяльність королеви Анни, дочки великого київського князя Ярослава Мудрого, що правила у Франції в ХІ ст.
  

  
«Шевченківська енциклопедія» – це масштабний проект Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ, приурочений до 200-річного ювілею Великого Кобзаря.
 Упорядники «Шевченківської енциклопедії» прагнули якомога повніше представити унікальну постать Тараса Шевченка – поета і художника, – висвітлити його визначальну роль у суспільному житті українського народу: як у культурному розвитку тієї доби, так і в діяльності духовних спадкоємців.Немає коментарів:

Дописати коментар